Compania Cordivari a fost infiintata in anul 1972, si este unul dintre cei mai importanți producători din industria italiană producatoare de echipamente pentru instalatiile de încălzire și instalațiile sanitare. Compania este specializată în producerea radiatoarelor, rezervoarelor, vaselor cilindrice, sistemelor termice solare, sistemelor de coșuri de fum si a containerelor alimentare. Datorită produselor de înaltă calitate, a fiabilității comerciale și a serviciului prompt, firma Cordivari exportă astăzi în întreaga lume mai mult de 35% din produsele fabricate.
Produse complementare pentru Boiler termoelectric emailat cu doua serpentine CORDIVARI BOLLY FIT 200 litri
Descriere Boiler termoelectric emailat cu doua serpentine CORDIVARI BOLLY FIT 200 litri
Boiler termoelectric emailat cu doua serpentine CORDIVARI BOLLY FIT 200 litri
DESCRIERE GENERALA: Boilerele termoelectrice emailate cu doua serpentine CORDIVARI BOLLY 2 FIT au o eficienta ridicata pentru producerea apei calde menajere (acm) si sunt de tipul cu montare pe pardoseala. Se folosesc pentru prepararea apei calde de consum menajer prin utilizarea unei surse de energie conventionala si o sursă de energie alternativă. Schimbatoarele de caldura—cele doua serpentine—asigura posibilitatea folosirii de surse de caldura independente (sistem solar și sistem de încălzire clasic).
CARACTERISTICI STANDARD: ● Flansa in scopul curatirii usoare ● In partea de jos a boilerului este o conexiune de evacuare (montare robinet de golire) care permite curatarea si golirea completa a boilerului ● Protectie catodica cu anod de magneziu (se inlocuieste odata pe an) ● Izolatie: spuma poliuretanica tare ● Capacitati: 200 - 300 - 500 litri ● Material: tabla din otel carbon cu un invelis protector din Polywarm® pentru apa potabila, care este in conformitate D.M. n.174 din data de 6.04.2004 ● Schimbatoare de caldura (2 serpentine) din otel carbon cu strat Polywarm® pentru apa potabila in conformitate Cu D.M. n.174 din data de 6.04.2004 ● Certificat igienic pentru stratul organic Polywarm®: - Institutul Pasteur-Lilla, Franta - Certificat Strojirensky Skusebni Ustav S.R., Brno, Czeh Rep. ● Manta exterioara cu un capac si flansa oarba ● Garnitura silicon folosit la flansa Polywarm
DIMENSIUNI RACORDURI: Golire (robinet golire) Ø 1 ¼” Intrare apa rece Ø 3/4” Iesire circuit primar ( serpentina 1 ) Ø 1” Conexiune pentru instrument de masurat Ø ½” Flansa oarba pentru inspectie Ø 120mm Intrare circuit primar ( serpentina 1 ) Ø 1” Conexiune pentru anod de magneziu Ø 1 ¼” Conexiune pentru rezistenta electrica Ø 1 1/2” Iesire circuit secundar ( serpentina 2 ) Ø 1” Conexiune pentru instrument de masurat Ø ½” Conexiune pentru recirculatie Ø 3/4” Intrare circuit secundar ( serpentina 2 ) Ø 1” Conexiune pentru instrument de masurat Ø ½” Iesire apa calda menajera (acm) Ø 3/4”
DIMENSIUNI DE GABARIT: H = 1435/Ø550 mm
Galerie video pentru Boiler termoelectric emailat cu doua serpentine CORDIVARI BOLLY FIT 200 litri
Download fisiere atasate pentru Boiler termoelectric emailat cu doua serpentine CORDIVARI BOLLY FIT 200 litri