Poza Panou solar presurizat cu tuburi termice SONTEC SPA-S58/1800A-15 cu 15 tuburi
Panou solar presurizat cu tuburi termice SONTEC SPA-S58/1800A-15
Cod produs:   1L03000111
Producator:   CE
CE
CE
Produsul respecta legislatia UE,
Pret:   2.01500lei cu TVA
Discount:   4%
Numar de tuburi solare   15
Contact: 0726333567   Email: comenzi@benedekco.ro
Completati campurile marcate!
Descriere Panou solar presurizat cu tuburi termice SONTEC SPA-S58/1800A-15
Panou solar presurizat cu tuburi termice SONTEC SPA-S58/1800A-15 cu 15 tuburi
AVANTAJE PANOURILOR SOLARE PRESURIZATE CU TUBURI TERMICE (HEAT PIPE):
- structura compacta adaptabila usor locului de montaj;
- panourile functioneaza neintrerupt chiar in cazul s-a spart un tub vidat;
• Condensator tip SPA: Ø 14 x 60 mm
• Condensator tip SPB: Ø 20 x 76 mm
CARACTERISTICI TEHNICE PANOU SOLAR:
• Materialul carcasei colectorului: aluminiu sau oÈ›el inox
• Material etanÅŸare: EPDM
• Presiune maximă de lucru: 6 bar
• Debit agent termic:
- Tip SPA: 0,10 l/min/tub
- Tip SPB: 0,15 l/min/tub
• Rezistenţă la vânt: 30 m/s
• Rezistenţă la grindină: pană la diametrul de 25 mm
• Racorduri tur-retur agent termic: Ø 22 mm
CARACTERISTICI TEHNICE TUB VIDAT CU TUB TERMIC:
• Lungimea tubului vidat: 1800 mm
• Diametrul tubului:
- Exterior: 58 mm
- Interior: 47 mm
• Grosimea sticlei: 1,6 mm
• Material: sticlă borosilicat cu rezistentă ridicată la socuri termice
• Coeficient de emisie: max. 8 %
• Vacuum: P < 3,5 x 10-3  Pa
• Greutate: 2,7 kg
• Temperatura de pornire: + 25°C
DATE TEHNICE:
MODEL: SPA-S58/1800A-15
Cod produs: 1L03000111
Numar tuburi: 15
Suprafată totală: 2,57 m²
Dimensiuni de gabarit: 1983x1296 mm
Greutate: 58 kg
Debit de apă caldă (ΔT = 35°C): 135 litri/zi